Zakres badań

Poznaj nasze usługi

Usługi w zakresie ginekologii i położnictwa

Specjalistyczny gabinet ginekologiczno-położniczy dr Iwony Skoniecznej-Makarewicz w Bydgoszczy. Gabinet świadczy usługi z zakresu profilaktyki i leczenia ginekologicznego oraz położnictwa w Bydgoszczy. Gabinet jest uprawniony do wydawania zwolnień lekarskich i recept refundowanych.

Prowadzenie ciąży

Zapraszam do gabinetu pacjentki zainteresowane kompleksowym prowadzeniem ciąży. W trakcie wizyt uzyskacie Państwo obszerne informacje na temat przebiegu ciąży na poszczególnych jej etapach.


Antykoncepcja

Antykoncepcja dobrana do Twoich potrzeb. Dobór metody oparty na indywidualnych potrzebach pacjentki.


Elektrokoagulacja

Zabiegi z zakresu elektrochirugii – elektrokoagulacja.
Elektrokoagulacja jest bezpieczną i skuteczną techniką leczenia zmian szyjki macicy.


Kriokonizacja

Zabiegi krioterapii, które polegają na kontrolowanym i miejscowym niszczeniu przerośniętych lub chorych tkanek przy wykorzystaniu niskich temperatur.


Leczenie niepłodności

Diagnostyka i leczenie podstawowe niepłodności z uwzględnieniem najnowszych wytycznych największych światowych i europejskich towarzystw medycznych.


Konsultacje ginekologiczne

Kompleksowa opieka na wszystkich etapach począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie farmakologiczne, a skończywszy na specjalistycznych zabiegach z zakresu kriochirurgii czy też elektrochirurgii.


USG 3D/4D

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny aparat firmy Alpinion ECUBE 11 pozwalający na trójwymiarowe obrazowanie ciąży. Aparat umożliwia pozyskanie przestrzennych zdjęć płodu po odpowiedniej obróbce cyfrowej (technologia 3D) lub w czasie rzeczywistym (4D).


Cytologia

Obecnie badanie cytologiczne to nie tylko wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej szyjki macicy ale również badanie w kierunku infekcji bakteryjnych, grzybicznych i wirusowych (w tym HPV).


Leczenie Menopauzy

Kompleksowa opieka w okresie okołomenopauzalnym na wszystkich etapach począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie farmakologiczne, a skończywszy na specjalistycznych zabiegach z zakresu leczenia zaburzeń wypadania narządów rodnych.


Pessary

W gabinecie prowadzona jest terapia z wykorzystaniem pessarów u pacjentek nie decydujących się na operacyjne leczenie wypadania macicy.